Bombaj,

01.02.2019

CmHOTMhVAAA_XuDArysta LifeScience Logo large RGB

1 lutego 2019 r. – UPL Limited (“UPL”) ogłosił zakończenie procesu przejęcia Arysta LifeScience Inc. (“Arysta”) od Platform Specialty Products za 4,2 mld USD. Zakończenie transakcji zainicjowanej w lipcu 2018 r. to znaczący krok w historii UPL. Połączenie firm umocni pozycję UPL jako światowego lidera w zakresie rozwiązań dla rolnictwa,  z łączną sprzedażą na poziomie ok. 5 miliardów USD i EBITDA w wysokości około 1 miliarda USD.  UPL przedstawił również nowy kierunek rozwoju, nazwany “OpenAg” (Open Agriculture), który oznacza otwarte partnerstwo i tworzenie relacji “win-win” z  klientami. “W ramach inicjatywy OpenAg zmieniamy rolnictwo.

Jai Schroff, Global CEO UPL

Jai Schroff, Global CEO UPL

Naszym celem jest stworzenie otwartej przestrzeni zapewniającej powszechny i zrównoważony rozwój – bez limitów i bez granic. Dzięki zróżnicowanemu portfolio i zwiększonemu zasięgowi działania wierzymy, że UPL będzie jedną  z najbardziej innowacyjnych i cenionych firm w naszej branży” – powiedział Jai Shroff, Global CEO. “Rolnicy potrzebują technologii, które pomogą im lepiej przygotować się do zachodzących zmian i które podniosą wydajność produkcji w świetle zmian klimatu oraz wzrastających wymagań łańcucha dostaw żywności. Wierzymy, że UPL może zaoferować szeroki zakres technologii od ochrony upraw po innowacyjne platformy hybrydowe. Nasze bogate portfolio produktów  z kategorii ‘biosolutions’ („biorozwiązania”) sygnalizuje początek nowej ery dla zrównoważonego rolnictwa” – dodał Schroff.

Transakcja zakupu uzyskała bezwarunkowe zgody organów nadzoru na całym świecie. Firma ogłosiła już globalne, regionalne i krajowe zespoły kierownicze dla zintegrowanego podmiotu. UPL dokonuje przejęcia poprzez swoją międzynarodową spółkę UPL Corporation Ltd., został również utworzony specjalny zespół ds. integracji, który koordynuje wszelkie zmiany i buduje nową organizację.

 O nowym UPL

UPL jest liderem wśród firm oferujących środki produkcji dla rolnictwa, a dzięki przejęciu Arysta, staje się jedną z 5 największych firm z branży rolniczej na świecie.  Z przychodem w wysokości około 5 miliardów USD, operuje w 76 krajach i  prowadzi sprzedaż w ponad 130 krajach. Nowy UPL oferuje zintegrowane portfolio zarówno opatentowanych, jak i post-patentowych rozwiązań dla rolnictwa,  środków ochrony roślin, w tym zapraw nasiennych oraz “biorozwiązań”.