Syllit 65 WP

Środek grzybobójczy w formie proszku do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu kontaktowym, przeznaczony do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego w ochronie roślin sadowniczych przed chorobami grzybowymi. Stosować przy użyciu opryskiwaczy sadowniczych i ręcznych.

Zalety

  • Bardzo silne działanie zapobiegawcze, interwencyjne (do 48 godz.) oraz wyniszczające
  • Niezastąpiony w ochronie upraw roślin pestkowych
  • Niezbędny we wczesnym okresie ochrony dzięki bardzo wysokiej skuteczności w niskich temperaturach (>6C)
  • Możliwość stosowania na mokry liść
  • Zalecany w IPO

Zawartość substancji czynnej

dodyna (związek z grupy pochodnych guanidyny) – 65% (650 g/kg)

Sposób działania

Środek grzybobójczy o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego w ochronie roślin sadowniczych przed chorobami grzybowymi. Środek w formie proszku do sporządzania zawiesiny wodnej.

Uprawa Zwalczane
choroby
Maksymalna/
zalecana
dawka dla
jednorazowego
zastosowania
Termin stosowania
Jabłoń Parch jabłoni 1 kg/ha Zapobiegawczo: od fazy pękania pąka (BBCH 01) do 60 dni przed zbiorem; interwencyjnie: do 24 godzin po infekcji w przypadku wysokiej temperatury i do 48 godzin w przypadku niskiej temperatury; w celu uniknięcia ordzawień na odmianach wrażliwych (np Golden Delicious) nie stosować środka w trakcie kwitnienia i do dwóch tygodni po kwitnieniu
Grusza Parch gruszy
Wiśnia Drobna
plamistość liści
1,2 kg/ha Stosować od fazy otwarcia pierwszych kwiatów (BBCH 60) do 2 tygodni przed zbiorem (BBCH 79) i po zbiorze
Brzoskwinia Kędzierzawość liści
brzoskwini
1,3 kg/ha Stosować nie później niż 75 dni przed zbiorem: od fazy pękania pąka (BBCH 01) do fazy opadnięcia płatków (BBCH 69)

Okres od zastosowania środka do dnia, w którym na obszar, na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta (okres prewencji): nie wchodzić do czasu całkowitego wyschnięcia cieczy użytkowej na powierzchni roślin.

Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej (okres karencji):

  • jabłoń, grusza – 60 dni;
  • wiśnia – 14 dni;
  • brzoskwinia – 75 dni.

Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny przeznaczone na paszę do dnia, w którym zwierzęta mogą być karmione tymi roślinami (okres karencji dla pasz): nie dotyczy.

Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny do dnia, w którym można siać lub sadzić rośliny uprawiane następczo: nie dotyczy.

Dostępne opakowania: 1 kg, 4 kg
Okres ważności: 2 lata