SYLLIT 544 SC

Fungicyd w postaci koncentratu stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu kontaktowym, przeznaczony do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego przed chorobami grzybowymi.

Zawartość substancji czynnej

dodyna (związek z grupy pochodnych guanidyny) – 544 g/l (55,66%)

Materiały do pobrania:

Uprawa Zwalczane
choroby
Maksymalna/
zalecana
dawka dla
jednorazowego
zastosowania
Termin stosowania
Jabłoń Parch jabłoni 1,25 l/ha Zabieg wykonać zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją lub w momencie wystąpienia pierwszych objawów choroby, od początku nabrzmiewania pąków liściowych (BBCH 01) do 60 dni przed zbiorem. Zabieg interwencyjny wykonać do 24-48 godzin po infekcji, w zależności od temperatury powietrza.
Grusza Parch gruszy 1,25 l/ha Zabieg wykonać zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją lub w momencie wystąpienia pierwszych objawów choroby, od początku nabrzmiewania pąków liściowych (BBCH 01) do 60 dni przed zbiorem. Zabieg interwencyjny wykonać do 24-48 godzin po infekcji, w zależności od temperatury powietrza.
Wiśnia, czereśnia Drobna plamistość liści drzew pestkowych 1,25 l/ha Zabieg wykonać zapobiegawczo, zgodnie z sygnalizacją lub w momencie wystąpienia pierwszych objawów choroby, od początku fazy kwitnienia do fazy, gdy owoce osiągają 90% typowej wielkości (BBCH 60-79) i/lub po zbiorach.
Brzoskwinia Kędzierzawość liści brzoskwini 1,65 l/ha Zabieg wykonać od początku nabrzmiewania pąków liściowych do fazy pękania pąków i oddzielania się pierwszych liści (BBCH 01-10) i/lub po zbiorach od fazy, gdy 50% liści przebarwiło się lub opadło do fazy, gdy wszystkie liście opadły (BBCH 95-97).

Jabłoń, grusza – 60 dni,

Wiśnia, czereśnia – 14 dni,

Brzoskwinia – nie dotyczy.

Okres ważności – 2 lata