Arysta LifeScience to wiodący producent środków ochrony roślin, który z prawami własności do ponad 200 substancji aktywnych oferuje swoim klientom bogate portfolio produktów do kompleksowej ochrony upraw. Arysta LifeScience specjalizuje się w sprzedaży i dystrybucji cenionych marek środków ochrony roślin, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających globalnych partnerów. Nasze produkty dostarczamy do więcej niż 100 krajów na całym świecie. Roczny przychód spółki kształtuje się na poziomie ponad 1,8 mld USD (dane z 2015r.).

Model biznesowy Arysta LifeScience “Asset-Light, High-Touch” optymalizuje strukturę kosztów, co w rezultacie pozwala nam na elastyczność oraz szybką reakcję na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku. ‘Asset-Light” odnosi się do technologii produkcji dzięki, której klient otrzymuje wysokiej jakości produkt o właściwej formulacji i unikalnym składzie w najlepszej cenie, dzięki pominięciu w procesie produkcji kosztów utrzymania dużych zakładów produkcyjnych. „High-Touch” to kadra wykwalifikowanych pracowników z silną orientacją na klienta, począwszy od działu Badań, Rozwoju i Rejestracji do działu Sprzedaży i Obsługi Klienta. Asset-Light, High-Touch to zatem połączenie niskiej kapitałochłonności z potencjałem ludzi odpowiedzialnych za rozwój i sprzedaż naszych wysokiej jakości produktów.

Arysta LifeScience w Europie oferuje nowoczesne i innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonej produkcji roślinnej. Sukcesywnie rozwijamy i wprowadzamy na rynek unikalną ofertę preparatów do zaprawiania nasion, środków ochrony roślin, a także biostymulatorów i innowacyjnych nawozów. Nasza silna pozycja na rynku środków ochrony biologicznej i zapraw nasiennych, wraz z szeroką gamą sprawdzonych produktów ochrony roślin, stanowi podstawę unikalnej koncepcji ProNutiva ™, czyli zintegrowanych programów ochrony i biostymulacji upraw, którą obecnie wprowadzamy w Europie.

Nasza firma obsługuje rozwinięte rynki Europy Zachodniej i Południowej o intensywnej produkcji roślinnej, jak również rynki Europy Środkowej, Europy Wschodniej i Azji Środkowej, gdzie wzrost produkcji jest szczególnie dynamiczny. Inwestycje w programy badań i rozwoju, światowej klasy fabryki oraz szeroką sieć dystrybucji, pozwalają nam dostarczać produkty najnowszej generacji do wszystkich wymienionych regionów.

Fabryki Arysta LifeScience w Noguères, Francji i Ougrée, Belgii, produkują herbicydy, fungicydy i insektycydy, natomiast fabryka w Saint-Malo (Francja) skupia się na produkcji preparatów ochrony biologicznej (biostymulatory, innowacyjne nawozy, biologiczne środki ochrony roślin). Placówka w Evesham w Anglii to centrum doskonalenia zapraw nasiennych.

Nowa Arysta LifeScience powstała z połączenia trzech firm: Arysta LifeScience, Chemtura AgroSolutions i Grupy Agriphar. Scalenie tych trzech spółek zaowocowało powstaniem nowej silnej firmy z ponad 270 letnim łącznym doświadczeniem i znajomością rynku oraz kompleksową ofertą produktową. Od 2015 roku, Arysta LifeScience jest w całości własnością konsorcjum Platformy Specialty Products (NYSE: PAH) z siedzibą w Miami na Florydzie.

 

Arysta_na_swiecie