Eminent 125 ME

EMINENT 125 ME jest środkiem grzybobójczym w formie mikro-emulsji do sporządzania roztworu wodnego o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego i leczniczego w ochronie pszenicy ozimej i buraka cukrowego przed chorobami grzybowymi. Środek przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Zalety

  • szybkie (2 godz.) przemieszczanie się i jednolite rozprowadzenie w zielonych częściach rośliny,
  • długa aktywność i pozostawanie w roślinie,
  • brak działania fitotoksycznego na opryskanej roślinie.

Zawartość substancji czynnej

tetrakonazol (substancja z grupy triazoli) – 125 g/l (11,57%)

Sposób działania

Fungicyd o działaniu układowym do stosowania: zapobiegawczego, interwencyjnego i leczniczego w ochronie zbóż i buraka cukrowego przed chorobami grzybowymi. działanie układowe w roślinie umożliwiające zarówno zapobieganie oraz leczenie objawów chorób.

Materiały do pobrania:

Uprawa Zwalczane choroby Maksymalna/
zalecana
dawka dla
jednorazowego
zastosowania
Termin stosowania
Pszenica
ozima
Mączniak prawdziwy, rdza brunatna, rdza żółta, septorioza paskowana liści 1,0 l/ha Środek stosować od końca fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kwitnienia (BBCH 40-69)
Burak
cukrowy
Chwościk buraka, mączniak
prawdziwy, rdza buraka
0,8 l/ha Środek stosować zapobiegawczo lub natychmiast po zaobserwowaniu pierwszych objawów chorób

Okres od zastosowania środka do dnia, w którym na obszar, na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta: nie dotyczy.

Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej (okres karencji):

  • pszenica ozima – nie dotyczy,
  • burak cukrowy – 30 dni.

Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny przeznaczone na paszę do dnia, w którym zwierzęta mogą być karmione tymi roślinami (okres karencji dla pasz): nie dotyczy.

Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny do dnia, w którym można siać lub sadzić rośliny uprawiane następczo: nie dotyczy.

Dostępne opakowania: 5 l
Okres ważności: 2 lata

UWAGI:

Środek stosować w temperaturze powietrza powyżej 12°C. Środek stosować przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych.