Deltakill

Deltakill jest insektycydem w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczonym do zwalczania szkodników gryzących i kłująco – ssących. na roślinie działa powierzchniowo.Substancja czynna – deltametryna należy do grupy pyretroidów blokujących kanały sodowe w komórkach nerwowych szkodnika, co prowadzi do jego śmierci.

Zawartość substancji czynnej:

deltametryna (związek z grupy pyretroidów) – 25 g/l (2,77%)

Zalety

  • Sprawdzona i skuteczna substancja czynna
  • Silne działanie przeciw najpopularniejszym szkodnikom roslin uprawnych
  • Zwalcza szkodniki różnych typów roślin

Materiały do pobrania:

Uprawa Zwalczane
szkodniki
Dawka Termin stosowania
 

Rzepak ozimy

chowacz brukwiaczek 0,3 l/ha Zabieg wykonać wczesną wiosną od fazy gdy pędy boczne nie są jeszcze widoczne do fazy widocznego 3. międzywęźla (BBCH 20-33)
chowacz czterozębny zabieg wykonać wiosną od początku formowania rozety do końca fazy wydłużania się pędu (BBCH 30-39)
słodyszek rzepakowy zabieg wykonać wiosną po wystąpieniu szkodnika, na początku fazy pąkowania (BBCH 50-52)
Pszenica ozima mszyce 0,25 l/ha Zabieg wykonać wiosną lub latem po wystąpieniu szkodnika, od fazy pełni kłoszenia do fazy pełnej dojrzałości mlecznej ziarna (BBCH 55-75)
Ziemniak larwy i chrząszcze stonki
ziemniaczanej
0,3 l/ha Zabieg wykonać po zauważeniu szkodnika, nie wcześniej niż dwa tygodnie po wschodach roślin uprawnych tj. od początku fazy rozwoju pędów bocznych na głównym pędzie (BBCH 21)

Rzepak ozimy – 56 dni

Pszenica ozima – 30 dni

Ziemniak – 7 dni

250ml, 500 ml, 1l, 5l, 10 l

  • Środek działa najskuteczniej w temperaturze poniżej 20 st. C. W temperaturze wyższej zabiegi wykonywać pod koniec dnia.
  • W przypadku zwalczania szkodników (zwłaszcza kłująco – ssących) zabieg wykonywać dokładnie, aby wszystkie części rośliny  były pokryte cieczą użytkową

Tab content