ASAHI SLAsahi SL 5l

Dobra kondycja ozimin nie powinna całkowicie uśpić naszej czujności.  Wcześniejszy niż zazwyczaj początek wiosny może oznaczać, ze natura ma w zanadrzu jakieś „niespodzianki”. Najmniej pożądane przez rolników są oczywiście wiosenne przymrozki. W niektórych regionach kraju doszło już do uszkodzeń rzepaku – obserwowano m.in. pęknięcia łodyg roślin. Najgroźniejsze jednak z punktu widzenia strat w plonie są uszkodzenia pąków kwiatowych i kwiatów – te części roślin są stosunkowo wrażliwe na przymrozki. Warto zatem przygotować rośliny na nadejście przymrozków. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie Asahi SL  – to pewne i sprawdzone rozwiązanie w ochronie roślin przed skutkami różnego rodzaju stresów. Asahi SL to także preparat przyspieszający regenerację roślin po zaistnieniu warunków stresowych.

 

 

Strategia wspomagania roślin rolniczych w ochronie przed skutkami przymrozków – 4 sytuacje:

Sytuacja 1

Wiadomo, że przymrozek przyjdzie (za 1-3 dni)

Zastosować Asahi SL w zalecanej dawce (0,6 l/ha) najwcześniej jak się da

 

Sytuacja 2

Przymrozek zaskoczył i spowodował uszkodzenia

Zastosować Asahi SL w zalecanej dawce (0,6 l/ha) po przymrozku w momencie jak rośliny zaczną funkcjonować: wyjdą z tzw. stadium „zera fizjologicznego” kiedy nic nie są w stanie pobrać, transportować ani metabolizować.

 

Sytuacja 3

Przymrozki utrzymują się przez kolejne 2-3 noce

 1. Zastosować Asahi SL w zalecanej dawce (0,6 l/ha) po pierwszym przymrozku nawet jak wiadomo, że przymrozek będzie jutro ale pamiętać o tym, że należy to zrobić w momencie jak rośliny zaczną funkcjonować i wyjdą ze stadium tzw. „zera fizjologicznego” nie są wtedy w stanie pobrać, transportować ani metabolizować

 

Sytuacja 4

Przymrozki utrzymują się przez kolejne 2-3 noce i nic nie zostało zrobione w między czasie

  1. Sprawdzić stan roślin: jeśli są jedynie osłabione zastosować Asahi SL w zalecanej dawce (0,6 l/ha)

Warunki zastosowania:

  • po przymrozku, przy minimalnej temperaturze w dzień 4-5°C
  • przed spodziewanym przymrozkiem, nie później niż do 12 godzin przed

 

Uwagi:

 1. Zastosowanie Asahi SL jest w stanie pomóc uprawom jedynie wtedy kiedy uszkodzenia nie są bardzo silne i dają szanse roślinie na przeżycie. Tylko żywe komórki jesteśmy w stanie pobudzić do szybszej regeneracji. Asahi nie „wskrzesi” martwych komórek.
 2. Asahi SL jest produktem który: poprawia kondycję roślin (przygotowanie do stresu) i wspomaga regenerację uszkodzeń (wychodzenie ze stresu)
 3. Dla roślin kwitnących lub z uformowanymi pąkami kwiatowymi  zaleca się dodać nawozu zawierającego Bor (B) – który pełni ważną funkcję w rozwoju kwiatostanów.
 4. Do Asahi SL stosowanego samodzielnie dodać zwilżacza niejonowego, np. Silwet Gold
 5. Asahi SL można mieszać praktycznie ze wszystkimi środkami ochrony roślin i nawozami.