Arysta LifeScience Logo large (1)                        CmHOTMhVAAA_XuD

Warszawa 20.07.2018

Platform Specialty Products Corporation ogłasza sprzedaż Arysta LifeScience do UPL

 

CARY, N.C. (20 lipca 2018) – Platform Specialty Products Corporation (NYSE: PAH) ogłosiła dzisiaj, że zgodziła się sprzedać Arysta LifeScience (“Arysta”) firmie UPL Corporation Ltd. (“UPL”). Umowa stworzy nową potęgę agrochemiczną, która ma stać się piątą co do wielkości firmą ochrony roślin na świecie. Wspólnie UPL i Arysta stworzą organizacją oferującą kompletną ofertę w szerokim zakresie upraw. Oczekuje się, że transakcja ta zostanie zamknięta pod koniec 2018 roku lub na początku 2019 roku.

Pod skrzydłami Platform Specialty Products Corporation Arysta rozwinęła się na skalę globalną poprzez serię uzupełniających się akwizycji, podwajając potencjał w zakresie wartości sprzedaży swoich projektów badawczo-rozwojowych, koncentrując działalność na specjalistycznych aplikacjach o wysokiej wartości i rozwijając światowej klasy zespół. UPL to jedna z najszybciej rozwijających się firm na dzisiejszym rynku środków ochrony roślin. Firma UPL została założona w 1969 roku i w ciągu ostatnich kilkunastu lat się przekształciła się z firmy lokalnej w odnoszącą sukcesy międzynarodową organizację z szerokim portfolio markowych produktów.

Dzięki komplementarnemu połączeniu światowych kompetencji UPL w zakresie produkcji składników aktywnych z innowacyjnym partnerem badawczym i technologicznym jakim jest Arysta, nowa firma będzie w stanie zapewnić światowemu rolnictwu kompletne, konkurencyjne i zróżnicowane rozwiązania, dzięki czemu stanie się “punktem kompleksowej obsługi” na kluczowych rynkach rolnych.

Podczas i po tej zmianie klienci i partnerzy Arysta mogą oczekiwać jeszcze lepszego poziomu usług jakie do tej pory zapewnialiśmy. W okresie między ogłoszeniem a zamknięciem transakcji będziemy rozwijać nasze plany integracyjne. W międzyczasie Wasze kontakty w ramach każdej z firm i ustalone procedury prowadzenia biznesu z Arysta LifeScience i UPL nie ulegną zmianie. Będziemy informować na bieżąco o wszelkich zmianach w przyszłości.

 

 

Z poważaniem,

 

Dr Jerzy Pątek

Prezes Zarządu Arysta LifeScience Polska Sp. z o. o.